Maksymalna moc pralkowca

Budowa prądnicy domowym sposobem

Maksymalna moc pralkowca

Postprzez andy1978 » 18.02.2011, 22:07

Witam. Zastanawiam się ile można wyciągnąć wat z silnika od pralki przerobionego na prądnicę.
Wykonałem kilka takich prądnic i robiłem też testy. Miałem nadzieję że jak na tabliczce znamionowej widnieje moc silnika 800Wat to tyle może oddać jako prądnica. Jednakże podłączyłem obciążenie 600 Wat i po 15 min. zaczęło się dość mocno grzać oryginalne uzwojenie. Zastanawiam się czy uzwojenie przepali się przy takim obciążeniu czy silnik się nagrzeje się mocno i nie uszkodzi uzwojenia. Może ktoś już robił takie ekstremalne próby. Silnik standardowy 800W, 48 żłobków, magnesy 15x5x40.
Załączniki
IMAG0209.jpg
andy1978
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18.02.2011, 21:57

Re: Maksymalna moc pralkowca

Postprzez Waldemar Pachoł » 19.02.2011, 11:23

To, że się grzeje to normalne. Dziś standardowe druty wytrzymują temperatury do 200 st.C. Magnes neodymowy (kupiony w dowolnym sklepie internetowym w Polsce) już przy temperaturze 85 st.C szlag trafi - więc bardziej nimi bym się przejmował.
Jeśli się grzeje, to albo brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza chłodzącego, albo co bardziej prawdopodobne zbyt duża gęstość prądu.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości

cron