Kolejne kilka pytan o amerykance

Budowa prądnicy domowym sposobem

Kolejne kilka pytan o amerykance

Postprzez Filip » 07.05.2011, 1:51

Witam, zamieszkuję sobie wyspy UK i z nudów zacząłem się interesować energią z wiatru. Od miesiąca przeszukuję informacje na temat amerykanki i zrodziło mi się parę pytań na jej temat.
1. Jaka jest średnia moc otrzymywana z amerykanek (rozumiem, że każdy ma inną, w sensie zwojów itp.)?
2. Czy prąd z amerykanki moża wykorzystywać pierwotnie tylko do odiorników rezystancyjnych ?
3. Czy da się po przetworzeniu prądu na wyższe napiecie sieciowe zasilać inne odbiorniki (jak jest z częstotliwością i stratami?!?) ?
4. Czy ktoś próbował konstrukcji pionowej z zastosowaniem amerykanki i jakie są efekty (np. z powodu braku miejsca na śmigła i maszt) ?
5. Czy więcej magnesów powoduje generowanie enegii przy wolniejszych obrotah?
6. Jaka będzie różnica przy połączeniu w trójkąt i gwiazdę ?
7. Czy stosowaliście przekładnie zwiększające obroty do waszych prądnic i jaki miało to wpływ na moment zaczepowy ?
8. Jaka waszym zdaniem jest optymalna (lub wyidealizowana w granicach rozsądku z możliwością przełożenia tego na realia) propozycja konfiguracji amerykanki. Chodzi tu o dane takie jak ilośc cewek, zwojów, magnesów, średnica tarcz, grubość przewodów, odległość od statora?
9. Jakie magnesy są lepsze, prostokątne czy okrągłe, czy grubość ma znaczenie i jakie ?
10. Jakie zabiegi konserwacyjne potrzebne są w trakcie eksploatacji ?
11. Czy lepiej jest zrobić uzwojenie z jednego drutu o przekroju 1,6-2 mm czy z mniejszego przekroju ale przewijane podwónie lub potrójnie (jak tak to jakim kablem)?
12. Zauważyłem podczas oglądania pomiarów gotowych amerykanek, że napięcie zmienia sie wraz z obrotami zrodziło mi się pytanie, co w przypadku mocnych wiatrów będzie się działo z kontrolerem ładowania baterii, czy on sie nie przepali jak napięcie osiągnie wiecej jak 15 V, a co za tym idzie czy jest możliwosć ograniczenia napięcia do pewnej wartości jakimś układem ??

W sumie te pare pytań nie daje mi spokoju, a sam mam amiar zbudować właśnie amerykankę ale i tu podkreślam pionową.
Prosze o poświęcenie chwili czasu i w miarę możliwości odpowiedzieć na te pytania.
Dzięki nim będę mógł przystąpić do pracy, mam też zamiar otorzyć nowy temat, żeby w nim na bieżąco pokazywać postęp prac.
Filip
 
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2011, 1:28

Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron