Prądnica - ile pomysłów tyle rozwiazań

Budowa prądnicy domowym sposobem

Prądnica - ile pomysłów tyle rozwiazań

Postprzez Grzesiak » 26.08.2011, 4:31

Witam wszystkich
Od jakiegoś czasu w mojej głowie siedzi myśl o posiadaniu małej elektrowni wiatrowej która ładowałaby nieduży akumulator z którego zasilane byłoby oświetlenie nocne podwórka, halogeny w podprzybitce i zasilanie bramy garażowej. Najpierw myślałem o zakupie gotowego zestawu, ale nie zdawałem sobie sprawy że tyle te rzeczy kosztują :o . Jak nie kupić to pozostało zrobić samemu ale tu też przewiduje trudności bo chociaż na elektryce trochę się znam to akurat w tym temacie orzełem nie jestem :D. Studiuję od jakiegoś czasu forum na elektrodzie, trafiłem tez tu więc nie jest chyba tak źle i co nieco już wiem. Ogólnie są trzy wyjścia:
1. "Anerykanka"
2. "Pralkowiec"
3. Własny stwór

Klasyczna amerykankę wydaje mi się, że rozgryzłem i podejrzewam, że nie miałbym większych problemów z jej zbudowaniem. Jeśli chodzi o "pralkowca" to posiadam właśnie silnik taki z jakiego swoja prądnicę robił Mariusz w temacie Prądnica z silnika od pralki Polar. ale prądnica na oryginalnym uzwojeniu nie pasuje do moich potrzeb więc trzeba byłoby silnik przewinąć tak żeby przy wiaterku 4-5m/s prądniczka dawała napięcie do ładowania aku 12V czyli około 14-15V. Problem właśnie jak to zrobić ???
Grzesiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2011, 19:32

Re: Prądnica - ile pomysłów tyle rozwiazań

Postprzez Grzesiak » 26.08.2011, 4:40

Co do punktu trzeciego to zauważyłem, że ile pomysłów tyle różnych prądnic. Amerykanki klasyczne, z rdzeniami, z odwróconymi cewkami, neodymy tylko z jednej strony itd. Wszystko działa :shock: jak się kręci to coś tam zawsze świeci. Tylko pytanie jakie te stwory mają sprawność ??? Na allegro znalazłem ostatnio takiego stwora Obrazek ładna konstrukcja wszystko starannie wykonane (bardzo mi się podoba) tylko zastanawiam się czy to w ogóle może działać ? Nigdzie wcześniej nie widziałem takiej konstrukcji statora ;/ Czy tam przypadkiem 80% pola magnetycznego nie jest wykorzystywane do indukowania prądów wirowych w tarczach mocujących te cewki ???
Grzesiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22.08.2011, 19:32


Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron