Amatorska prądnica z silnika Pralki Polar

Budowa prądnicy domowym sposobem

Amatorska prądnica z silnika Pralki Polar

Postprzez Amator » 13.03.2013, 23:07

Witam przesyłam w załączniku zdjęcia i rozkminkę modernizacji silnika pralkowego ( mimo iż temat ten podobny był już poruszany ) w celu uzyskania pomocy z sprawnej modernizacji go w prądnicę dla mojego wiatraka. Przyznaję się że mam skromne pojęcie o elektryczności dlatego posiłkując się forami proszę o pomoc w celu objaśnienia tego wątku.
Głównie kieruję się chęcią wyzwania i stworzenia takiego wiatraczka (prądnicy) dla własnej satysfakcji ...
Mam nadzieję że Wasza pomoc okaże się przydatna dla wszystkich ambitnych nieznających się na takich modyfikacjach
Załączniki
DSC08647.JPG
Na stojanie naliczyłem 48 żłobków wynika z tego że będzie mi potrzebne 16 magnesów
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13.03.2013, 22:55

Re: Amatorska prądnica z silnika Pralki Polar

Postprzez Amator » 13.03.2013, 23:18

Wstępnie wirnik ma wymiary w załaczniku

Krok po kroku trzeba by wyznaczyć skok ?? na żółto pod numerem 1 zaznaczyłem róznicę żłobków na stojanie (mniej więcej) na czarno i wirniku na czerwono, czy mogę sugerować się takim nachyleniem i zastosować taki skok ????
Załączniki
wycinam 16.jpg
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13.03.2013, 22:55

Re: Amatorska prądnica z silnika Pralki Polar

Postprzez Waldemar Pachoł » 15.03.2013, 14:03

...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron