Wiatrak do campingu - ale jaki ?

Budowa prądnicy domowym sposobem

Re: Wiatrak do campingu - ale jaki ?

Postprzez klistron » 01.01.2014, 19:14

Na początku nie przejmował bym się zapasowym regulatorami, bo możliwości w internecie jest wiele i to często w cenie do 100 zł.
Proponuję wpierw skupić się na próbnych testach, aby zweryfikować optymistyczne dane producenta dla niezbyt dużego śmigła.
Pomimo moich wątpliwości w Nowym Roku życzę udanych osiągów.
Ostatnio edytowano 02.01.2014, 11:56 przez klistron, łącznie edytowano 1 raz
klistron
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22.08.2008, 0:35

Re: Wiatrak do campingu - ale jaki ?

Postprzez radauskas » 01.01.2014, 19:35

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że osiągi mogą być mocno naciągane. Na szczęście mi wystarczy jakieś 50W. Niestety małe są szanse, że będę miał okzaję przetestować w najbliższym czasie wiatraczek w takich warunkach wiatrowych w jakich ma on być używany w wakacje.
radauskas
 
Posty: 12
Dołączył(a): 05.12.2013, 20:09

Re: Wiatrak do campingu - ale jaki ?

Postprzez Waldemar Pachoł » 01.01.2014, 21:21

radauskas napisał(a):Co to za nietypowe wyjście z generatora z dwoma przewodami?

Jeszcze jedna dość ważna rzecz. Prądnica może być jednofazowa stąd wystarczą dwa przewody.

radauskas napisał(a):Są na naszym rynku jakieś małe kontrolery/regulatory, które ew. dałoby się tam zastosować?

Są, od 12 do 600V DC 1f i 3f.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wiatrak do campingu - ale jaki ?

Postprzez klistron » 02.01.2014, 12:08

Prądnica jednofazowa bywa głośniejsza od trzyfazowej. Łącząc w szereg prądnicę, amperomierz i akumulator, można również sprawdzić osiągi przy mniejszych wiatrach. Plus z prądnicy powinien być kierowany do plusa akumulatora. Jeżeli wewnątrz brak zabezpieczenia to odwrotne połączenie może uszkodzić elektronikę prądnicy.
klistron
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22.08.2008, 0:35

Poprzednia strona

Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron