Prądnica z Maszyny "RACK"

Budowa prądnicy domowym sposobem

Prądnica z Maszyny "RACK"

Postprzez komar255 » 24.01.2014, 11:56

Witam!
Po przeglądzie w serwerowni wpadł mi w ręce taki silnik,jak się okazało jest to prądnica z umieszczonymi jeszcze dwoma silnikami na wale wirnika.
Silnik 24v sie zatarł:) umieszczony zaraz za magnesami na wirniku, będzie zdemontowany. tego drugiego już się pozbyłem.
Stojan ma 36 żłobków długość magnesów wirnika 7cm
Z stojana wychodzi 5 kabli, czarny, niebieski, czerwony i dwa żółte, jak to połączyć itp.
jest przekładnia 6,5:1
Chciałbym prądnice podłączyć do farelki czy też olejowca i ogrzewać garaż, zdaje sobie sprawę że to nie będzie działać super ale żeby chociaż coś tam ciepła dawało - czy będzie?
Czy mogę ją zastosować w pionie i zrobić 6 łopatek (nie wiem jakie wymiary itp.)
Prosiłbym o pomoc w zbudowani z tego czegoś coś użytecznego.
Nie znam się na tym ale mam chęci i ambicję do działania powiedzcie co mam zrobić żeby to złożyć. "Moje czyny wasze słowa"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po przestudiowaniu forum wiem że jest tu grono fachowców.

POMOŻECIE:)
komar255
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31.12.2013, 15:20

Re: Prądnica z Maszyny "RACK"

Postprzez Waldemar Pachoł » 24.01.2014, 15:47

Malutki, ale prądnicę zrobić można. No i jest przekładnia. Moc wyniknie wtedy z obrotów.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości