PRĄDNICA AMERYKAN

Budowa prądnicy domowym sposobem

Re: PRĄDNICA AMERYKAN

Postprzez andrzejs18 » 04.12.2009, 19:11

Zdjęcia-0096.jpg
Zdjęcia-0097.jpg
Mam pytanie czy do pradnicy typu amerikan mozna zastosowac magnesy N38 40x10x4 połaczone w dwa sposoby które bedzie widac na zdjeciu i który mógł by byc bardziej odpowiedni?
Andrzej
andrzejs18
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16.10.2009, 9:06

Re: PRĄDNICA AMERYKAN

Postprzez Maciek » 05.12.2009, 11:53

Pamiętaj chcąt stworzyć jeden biegun z kilku magnesów muszą się one od siebie odpychać, a nie przyciągać! Dobór magnesu zależy od wielkości prądnicy grubości tarcz ,cewek itd. Jeśli chcesz mieć poważną amerykanke skorzystaj ze strony Pana Waldemara Pachoła jeśli chcesz mieć mniejszą skorzystaj z tej strony (link pod tekstem) jest na niej b.dokładnie opisana budowa mikro amerykanki na bazie piasty rowerowej.

http://spiritusmovens.blogspot.com/sear ... owerowa%22
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 250
Dołączył(a): 16.05.2009, 0:53
Lokalizacja: Wieluń

Re: PRĄDNICA AMERYKAN

Postprzez woj1 » 04.01.2011, 12:39

bpk napisał(a):Chcę zrobić bardzo dużą średnicę rotora (4-5m) więc uzyskam ogromny moment obrotowy przy niskich obrotach.

Zwykła amerykanka bez rdzeni w cewkach nie da mi przy 60 obr/min wystarczającej mocy a rdzenie powodują,
że można wyciilowaty z takich obrotów (pod warunkiem, że jest duży moment obrotowy z dużego promienia rotora).ągnąć k

rdzenie rządzą ;)


Czy moment obrotowy w prądnicy można uzyskać ? Przecież prądnica to nie silnik..... gdzie moment obrotowy można uzyskać i wykorzystać. Prądnicy moment obrotowy należy dodać .... :mrgreen: kosztem momentu obrotowego pędnika.
woj1
 
Posty: 3
Dołączył(a): 04.01.2011, 12:22

Poprzednia strona

Powrót do Prądnica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron