Mały Wiatrak z silników (2) krokowych

...inspiracji dla innych nigdy za wiele

Mały Wiatrak z silników (2) krokowych

Postprzez Blaszasty » 26.02.2012, 22:01

Witam.Po wielu próbach udało mi sie dobrać w końcu śmigło i zgrać resztę.Jak na razie wszystko działa dobrze.Oświetlenie podwórza i schodów na pierwsze piętro.
Źródłem prądu sa dwa silniczki krokowe połączone wzdłuż swojej osi ,plus 4 paneli-ki solarne ,prosty regulator i włącznik zmierzchowy,2 aku 3,6AH.Nie jest to jakieś wielkie bom ale daje satysfakcje mi.Max przy opciazeniu dawało mi 17v i 0,45A ale to w porywach ,w normalnej pracy daje 14v i 0,20A
Pozdrawiam wszystkich wiatrakowców
http://www.youtube.com/watch?v=Yl2lcfTgEj0
Avatar użytkownika
Blaszasty
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22.01.2009, 21:17

Re: Mały Wiatrak z silników (2) krokowych

Postprzez Maciek » 26.02.2012, 22:53

Podaj dane silników lub może jakąś fotkę, chętnie zobaczę co to za typ. Ja też kiedyś próbowałem z krokowcem nawet jeden kupiłem na all...o, ale niestety wtopiłem:)
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 250
Dołączył(a): 16.05.2009, 0:53
Lokalizacja: Wieluń

Re: Mały Wiatrak z silników (2) krokowych

Postprzez Waldemar Pachoł » 27.02.2012, 10:43

Z daleka to wygląda na profesjonalną konstrukcję - gratulacje. Jak to mówią: Pierwsze koty za płoty. :)
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mały Wiatrak z silników (2) krokowych

Postprzez piterrowerna5 » 27.02.2012, 23:35

witam. silniczki krokowe zostały zakupione na allegro 10 szt. koszt ok 30zł.i z nich wybraliśmy kilka które wytwarzały największe napięcie i natężenie prądu . zakupiliśmy mostki prostownicze po 1 zł. szt. i przy użyciu 4 mostków prostowane jest napięcie które ładuje akumulatorki .dwa mostki na silnik połączone równolegle i następnie dwa silniki spięte szeregowo w celu podniesienia napięcia . typu silników nie znamy .
piterrowerna5
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22.01.2009, 18:59


Powrót do Pochwal się swoją konstrukcją...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron