Zawór do kolektora

Kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, itd...

Zawór do kolektora

Postprzez MrRnK » 01.03.2015, 1:05

Witam robię solary i myślę czy jest taki zawór który zamyka się i otwiera z powodu różnicy temperatur ? Chodzi o to, ze w solarze jest 40 stopni w bojlerze 20 i zawór jest otwarty, ale w drugą stronę gdy bojler ma 40 stopni a glikol w solarze ma 20 to zawór się zamyka aby nie ziębić bojlera :) Proszę o pomoc ew. linki w komentarzach :)

Obrazek
MrRnK
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19.12.2014, 2:43

Re: Zawór do kolektora

Postprzez Brus78 » 01.03.2015, 22:22

Za takie coś w instalacji solarnej jest odpowiedzialny sterownik .Działa on na zasadzie różnicy temperatur.
To on załącza i wyłącza pompę zalezni od temperatury w zasobniku i panelu.. To tak w skrócie
Co do samego zaworu to sa zawory termostatyczne zwane też trój /czterodrożnymi lub też mieszaczami.
One jednak słuzą do utrzymania temperatury wyjściowej... tzn ustawiasz na 30 stopni a on reguluje tak proporcje zimnej i ciepłej ze na wyjsciu jest stabilna temperatura.
Ja u siebie takie cos zastosowałem żeby latem jak temperatura jest wysoka w zasobnikach nie poparzyc się. Sprawdza się super.
Różnego typu historie....
Avatar użytkownika
Brus78
 
Posty: 541
Dołączył(a): 24.02.2014, 18:32
Lokalizacja: REDA

Re: Zawór do kolektora

Postprzez Hevers » 11.05.2015, 8:41

Sterowniki mają wiele zastosowań przeważnie sprawdzają się dobrze trzeba tylko zrobić odpowiednią instalacje i wszystko będzie w porządku napisz jak sobie poradziłeś z bojlerem
Hevers
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11.05.2015, 8:38


Powrót do Energia słońca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość