Gaz drzewny-taki ciekawy a mało znany

Drewno, słoma, odchody, itd...

Gaz drzewny-taki ciekawy a mało znany

Postprzez kamil-93.93 » 29.09.2013, 19:49

Witajcie!
Ostatnio buszujac po wikipedii dotyczących wyrobów z węgla (np. wlokno weglowe czy grafen)przypadkowo trafiłem na cos takiego jak gaz drzewny.Coraz bardziej zagłębiając sie w ten temat dowiedziałem sie o pojazdach jeźdźących na holzgas(jak źle napisalem to poprawcie).Ja mieszkam na wsi i mamy do dyspozycji ogromne ilosci drzewa.Chciałbym żeby ktos się podzielił swoimi uwagami na temat własnie tego gazu.Tylko żeby sie wypowiadali co w rzeczywistości próbowali tego a nie że gdzieś usłyszeli.
PS:mam zamiar kupic takową ksiażkę:http://gaz-drzewny.zlotemysli.pl/
Pozdrawiam i miłego dnia :D
kamil-93.93
 
Posty: 6
Dołączył(a): 04.09.2013, 9:13

Re: Gaz drzewny-taki ciekawy a mało znany

Postprzez bpk » 08.10.2014, 10:33

Jeśli jest dużo odpadów drzewnych to można stacjonarnie produkować gaz a następnie go jonizowac w łuku elektrycznym i otrzymywać wyższe węglowodory. Mościcki przed wojną miał patent na czyste robienie benzyny i oleju z gazu w łuku elektrycznym.

Niemcy w czasie wojny produkowali benzynę brudnymi i kosztownymi technologiami - ciśnieniem i temperatura doprowadzalido polimeryzacji, nie wiedząc, że można bez tlenu w łuku elektrycznym jonizowac gaz a potem rafinowac kolejne węglowodory. Jak jest dużo drewna do zgazowania to może lepiej zrobić z niego olej napędowy?

Trzeba tylko zbudować generator gazu, komorę jonizacyjna z generatorem wysokiego napięcia do polimeryzacji gazu.
Dużo zabawy ale po dopieszczeniu szczegółów musi działać, bo żadnych cudow przy tym nie ma.
bpk
 
Posty: 104
Dołączył(a): 09.06.2009, 15:23
Lokalizacja: Piaseczno, Warszawa

Re: Gaz drzewny-taki ciekawy a mało znany

Postprzez Johnn9 » 11.03.2019, 19:01

Też ostatnio go odkryłam, muszę się bardziej zainteresować, bo wydaje się faktycznie ciekawym źródłem energii :)
Ostatnio edytowano 13.03.2019, 16:11 przez leszek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zabronione jest umieszczanie linków niezwiązanych z treścią posta lub tematyką forum. Treści pozycjonujące i reklamowe będą usuwane.
Johnn9
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11.03.2019, 18:46


Powrót do Biomasa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron