Być watowcem, czy ryczałtyowcem - oto jest pytanie :)

Być watowcem, czy ryczałtyowcem - oto jest pytanie :)

Postprzez samoludek26 » 08.12.2015, 13:39

Wiem, że to pewnie temat-rzeka, ale może wypowiecie się i nakreślicie jak to wygląda w praktyce w obu przypadkach. Nie mam pojęcia co ja powinnam wybrać, co bardziej się opłaca.

Czy watowcy muszą mieć kasę fiskalną? Bo tak kojarzę.. a jeśli tak, to decyzję muszę podjąć już teraz, nie mając o tym wszystkim zielonego pojęcia, by kasę wpisać też jako wydatek ze środków dofinansowania. Będę później na kursie przedsiębiorczości, na którym może to wszystko pojmę... ale wtedy będzie już "po ptokach" ;)

A wiec, dla ułatwienia kilka prostych pytań:
W przypadku ryczałtu - jaka to kwota (ten ryczałt) i do jakiej wysokości dochodów można być ryczałtowcem? Kiedy się to płaci - co miesiąc, czy rocznie?
Gdzie można w sieci znaleźć wypis działalności, które nie podchodzą pod ryczałt? Czy jak mam wiele różnych rodzajów działalności, to jedne mogą być na ryczałcie, a pozostałe rozliczane Vatem, czy już trzeba jednorodnie?
A jeśli chodzi o Vat- gdzie mogę sprawdzić jakie oprocentowanie ma która działalność?
samoludek26
 
Posty: 5
Dołączył(a): 08.12.2015, 12:39

Re: Być watowcem, czy ryczałtyowcem - oto jest pytanie :)

Postprzez Waldemar Pachoł » 08.12.2015, 16:32

Google samo znajdzie: http://www.biznesmamy.pl/viewtopic.php?t=176
Post z 2009 roku. Lvl Spamer Janusz.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do Śmietnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość