Mini elektrownia do ogrzewania

Savonius, Windside, Darrieus, H-Rotor, itd...

Mini elektrownia do ogrzewania

Postprzez akrosom » 13.10.2009, 17:31

Witam
Ostatnio zwolniło mi się pewne pomieszczenie gospodarcze. Pomieszczenie ma powierzchnie 25 m2, przedtem ogrzewane było małym piecykiem na węgiel, drewno, ale już nie mam potrzeby utrzymania w nim temperatury powyżej 20 stopni C. W całym układzie znajduję się coś około 120 litrów wody.
Trochę poczytałem na temat mini elektrowni wiatrowych i według tej mapki:

Obrazek

mieszkam w strefie "wybitnie korzystnej" (~15 km od zatoki Gdańskiej). Znalazłem pełno schematów dotyczących tych elektrowni ale niestety nie znalazłem ani jednego na temat podłączenia takiego wiatraka do istniejącej instalacji grzewczej. Czy ktoś może ma jakieś schematy, linki itp. dotyczące właśnie takiego podłączenia, jeśli tak to bym bardzo prosił o podanie ich.
Jeszcze mam jedno pytanie, czy ktoś już próbował zrobić skrzydła z plexi? Czy ono się w ogóle do tego nadaje?
akrosom
 
Posty: 1
Dołączył(a): 01.10.2009, 17:37

Re: Mini elektrownia do ogrzewania

Postprzez Waldemar Pachoł » 19.10.2009, 20:34

Są dwie metody.
1. poprzez zespół prostowniczy do grzałek.
2. bezpośrednio prądnica trójfazowa -> 3 grzałki (każda do jednaj fazy)

Plexa się zupełnie nie nadaje.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mini elektrownia do ogrzewania

Postprzez marcin100 » 31.05.2010, 14:49

plexa sie nie nadaje, widzialem taki zestaw w firmie eko-diuna, ale ten wiatrak byl z jakiegos twardego tworzywa. sam mysle o czyms podobnym
marcin100
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31.05.2010, 14:46


Powrót do VAWT - Elektrownie o pionowej osi obrotu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron