Generator HHO

O wszystkim i o niczym...

Generator HHO

Postprzez SztandeR » 06.11.2015, 13:35

Czy ktoś z was interesował się zbudowaniem generatora HHO i zainstalowaniem go do auta? Ja trochę zagłębiam się w ten temat i sama budowa takiego generatora jest dosyć prosta, jeżeli użyjemy odpowiednich materiałów. Korzyści z używania takiego systemu w aucie też są spore, bo od 20 do 40 procent a w dodatku chronimy środowisko. Co o tym sądzicie, warto się w to bawić?
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Kwazor » 07.11.2015, 8:57

I wyrzucisz pieniądze w błoto .
Policz sobie sprawność układu jako całości i podaj mi wyniki.
Panele : 180Wp CIGS + regulatorv MPPT DIY.
Kwazor
 
Posty: 118
Dołączył(a): 09.09.2012, 11:17
Lokalizacja: REDA

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 07.11.2015, 14:01

Dlaczego mam wyrzucić pieniądze w błoto? Ludzie sami sobie budują takie urządzenia i mają z tego korzyści. Nie mówię tutaj o pseudo generatorach "Adamskiego" bo to kompletna ściema. Oszczędności też nie biorę z aukcji, gdzie sprzedawcy piszą o 60% zmniejszeniu paliwa. Generator chce zasilać mocą do 10A które zaoszczędze montując światła do jazdy dziennej. Alternator też ma dużo większą moc, niż potrzebna jest w samochodzie, więc z tym nie powinno być problemu.
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 07.11.2015, 15:57

Gwoli ścisłości nie wiedziałem takowego układu w pojeździe na własne oczy i nie miałem okazji również poczynić testów, ale:
energia elektryczna potrzebna do wytworzenia HHO bierze się z pracy alternatora którego napędza silnik który to znowu napędza paliwo z baku.
Sprawność zarówno silnika jest mniejsza niż 100% jak i generatora HHO więc odpowiedź nasuwa się sama.
I odwracając całą sytuację skoro niektórzy twierdzą, że są korzyści (policzalne) załóżmy 25% to czemu nie montują 4 generatorów HHO które pokryłyby całkowite zapotrzebowanie silnika na paliwo benzynowe? Pytanie jest oczywiście retoryczne...
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez Kwazor » 07.11.2015, 17:18

No i Waldek odpowiedział za mnie... sprawność układu jest mniejsza od ZERA :D czyli musisz dać więcej niż uzyskasz..
A co do wskazań czujnika zużycia paliwa to --musisz "koniecznie" przerobić inaczej HHO źle działa...( zaniża zużycie paliwa ) to jak ostatnio z VW i jego komputerami.. pokazują mniej a żrą więcej....

Nie będę teraz ci tłumaczył całości ale to jest jak z magnetyzerami powietrza .. też ludzie się na nabrali...
Panele : 180Wp CIGS + regulatorv MPPT DIY.
Kwazor
 
Posty: 118
Dołączył(a): 09.09.2012, 11:17
Lokalizacja: REDA

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 08.11.2015, 1:29

Nie montują 4 bo to zżerałoby więcej prądu niż jest w stanie dać energii. Ale zamiast ładować prąd np. w światła dać te ampery w generator, to mogłoby zadziałać, tak mi się przynajmniej wydaje. Nie jestem jakimś fanem czy obrońcą tej "technologii", ale skoro ludzie piszą na forum, że to działa i nie mają korzyści z tego, aby oszukiwać innych to chyba coś w tym musi być. Jest jedno dosyć mocno rozwinięte forum, na którym ludzie piszą dziesiątki postów i dla samego wprowadzania innych w błąd chyba by im się nie chciało, a raczej są to "starsi" ludzie. A co do obliczania ilości spalanego paliwa na 100km, to raczej nie wyliczają go na podstawie wskazań komputera, a czysto matematycznego schematu. Ile zalejesz i ile zrobisz na tym km.
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Kwazor » 08.11.2015, 14:36

Mam nadzieje że wiesz co to autosugestia ?
Sprawdź sobie tylko :
Ile energii potrzeba do wytworzenia wodoru i tlenu z wody np 1m3 i ile on niesie energii. Czyli sprawność elektrolizera.
Sprawność silnika spalinowego benzynowego.
Sprawność alternatora.
Panele : 180Wp CIGS + regulatorv MPPT DIY.
Kwazor
 
Posty: 118
Dołączył(a): 09.09.2012, 11:17
Lokalizacja: REDA

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 08.11.2015, 16:02

SztandeR napisał(a):Nie montują 4 bo to zżerałoby więcej prądu niż jest w stanie dać energii.

Więc niech zamontują drugi alternator i problem z głowy -> Będą jeździć tylko na wodzie - niestety to niemożliwe i bynajmniej nie jest przyczyną montaż drugiego alternatora.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 08.11.2015, 22:38

Panowie, przecież ja tutaj nie piszę o zasilaniu auta 100% z HHO, a jedynie o wykorzystaniu nadwyżki energii do generowania wodoru i tlenu i dostarczeniu go do układu razem z konwencjonalnymi paliwami...
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 09.11.2015, 10:24

Ale tu nie chodzi o ilość ale o wykazanie błędnego myślenia/obliczeń posiadaczy tego systemu.
Teza: auto zasilane HHO pali 25% mniej benzyny (tak twierdzą posiadacze).
Wykazanie iż teza jest błędna: należy zamontować 4 generatory HHO w pojeździe co wg twórców tezy spowoduje spadek spalania o 4x25% czyli 100%. Niestety nawet montując sześć generatorów produkcji będzie zbyt mało by jeździć na HHO.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 09.11.2015, 21:16

Ale właśnie nikt tutaj nie mówi o zasilaniu 100% z HHO! To jest tylko dodatek do konwencjonalnych paliw, aby zmniejszyć spalanie, a skoro oni piszą, że działa i że mają oszczędności to może na prawdę tak jest? Wiem, że chcecie mi udowodnić, że auto które mam zasilać generator z alternatora stawia opór który musi zostać zrekompensowane przez większy pobór paliwa. Jednak coś w tym musi być, skoro ludzie to montują i na tym jeżdżą. Niektórzy przeprowadzają dziesiątki eksperymentów gdzie budują nowe generatory o coraz to lepszej sprawności, nagrywają filmy z przebiegu eksperymentów, a to wszystko za własne pieniądze. Jeśli nie było by efektów to tylko szaleniec wyrzucał by pieniądze w błoto ;)
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 10.11.2015, 11:21

Ale to tacy sami szaleńcy jak my - w kwestii szaleństwa do hobby, ale z tą różnicą, iż my posiadamy zestaw narzędzi który pozwala ocenić skuteczność rozwiązań, tj. woltomierz i amperomierz skończywszy na Brizo. Oni posiadają tylko subiektywną ocenę, do której nie biorą wszystkich czynników: Pan przejechał 100km z wiatrem i ma spalanie o 1l mniejsze niż normalnie i od razu wniosek, iż coś działa - a to niestety tak nie wygląda.
Nikt jak na razie nie dostarczył danych z hamowni, gdyż to potwierdziłoby brak sensu ekonomicznego stosowania tego (HHO) rozwiązania.

Ale właśnie nikt tutaj nie mówi o zasilaniu 100% z HHO!

Zupełnie nie zrozumiałeś do czego zmierzam.
Skoro coś jest efektywne, to multiplikując te rozwiązanie uzyskujemy jeszcze większą efektywność. Litr benzyny kosztuje 5zł a litr wody 0,008zł. Po co korzystać z benzyny jeśli można tylko z wody?
Tłumaczenie, że ktoś chce tylko te 25%, w obliczu powyższego jest, sam rozumiesz, dość dziwne...
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 10.11.2015, 22:56

Jesli ktos prowadzi dosyc dokladne statystyki (tak jak ja kiedys) to nie ma problemu, zeby zauwazyc spadek spalania samochodu ;)
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 11.11.2015, 14:55

Statystyka:
Ktoś je mięso, a ja kapustę, czyli statystycznie obaj jemy gołąbki.

Od testów w przypadku pojazdów i spalania jest hamownia.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 11.11.2015, 17:10

Z całym szacunkiem Waldku, ale nie do końca masz rację. Hamownia spoko, ale tam się jeździ żeby sprawdzić osiągi auta. Moc, moment obrotowy i moment na kołach. Może też da się sprawdzić spalanie, ale czy będzie to dokładniejsze niż dokładne statystyki po przejechaniu powiedzmy 5 000 km, nie sądzę...
Jak na hamowni sprawdzisz jaki opór powietrza stawia auto, jakie są opory tarcia opon, łożysk itp.? Prowadząc statystyki można ocenić spalanie do 0.1 litra na 100 km i nikt mi nie powie, że tak się zrobić nie da, bo sam tak sprawdzałem spalanie mojego samochodu.
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 11.11.2015, 17:37

Na hamowni do testów na spalanie: opór powietrza, tocznia są jednostką która wynika z programowanego oporu hamowni. :) Interesuj nas tylko i wyłącznie moc jaka jest potrzebna to pokonania tych oporów, nic więc.

I test: Zalewamy 1l paliwa, określamy opór hamowni i włączamy stoper.
II test: Zalewamy 1l paliwa, włączamy generator HHO, określamy opór hamowni jak w teście nr I i włączamy stoper.

To przykład, bo testów można wykonać multum... I testy te dadzą nam jasną odpowiedź... I nie wiedzieć czemu nikt ich nie zrobił, bądź wynik to tajemnica poliszynela.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 11.11.2015, 18:05

Ja mam inny sposób na sprawdzanie rzeczywistego spalania. Zalewać do pełna, zrobić x kilometrów, zalać znów i tak 10 razy. Podzielić ilość paliwa przez kilometry i mamy konkretne spalanie na 100 km. Może nie tak szybkie jak na hamowni, ale na pewno tańsze i bardziej oddające rzeczywistość, bo nie robimy tego w laboratoryjnych warunkach, a w praktycznym ruchu ;)
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez Waldemar Pachoł » 11.11.2015, 20:06

Zgadza się, pomiar jaki opisujesz oddaje rzeczywistość ale niestety nie jest rzeczywisty. W czasie takiego testu choćby wiatr jest elementem wprowadzającym sporą odchyłkę.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Generator HHO

Postprzez SztandeR » 11.11.2015, 23:32

Zgadza się, ale dla przeciętnego Kowalskiego nie liczy się ile auto pali według katalogu, tylko ile będzie musiał zapłacić za przejechanie 100 km ;) Ale tak jak mówisz, sprawdzenie czy generator tak na prawdę działa, najlepiej sprawdzić na hamowni - tutaj możesz mieć rację. Ale mi chodzi właśnie że w cyklu mieszanym ludzie piszą, że mają oszczędności. Najlepiej byłoby sprawdzić to samemu i nie wiem czy tego nie zrobię. Może stracę "pare groszy" a może zyskam mniejsze spalanie, może warto zaryzykować ;)
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Generator HHO

Postprzez willaviki25 » 18.11.2015, 19:28

Temat jeszcze nie został poruszony przez media
Choć ten temat nie znalazł się jeszcze na pierwszej stronie wielu magazynów motoryzacyjnych, ma sporą grupę zagorzałych przeciwników, ale ma też grono zapalonych animatorów jazdy "na wodzie”. Ta ostatnia grupa twierdzi nawet, że oszczędności wynikające z zastosowania generatorów HHO mogą sięgać nawet 40 proc. To także opinia pana Alfreda Pacewicza (konstruktora takich generatorów), aczkolwiek dziś nie potrafi zbliżyć się do tego wyniku, choć jak mówi, ma coraz bardziej zaawansowane układy HHO i elektronikę do nich.

Inni, jak np. kontrahenci sprzedający takie urządzenia na Allegro, podają znacznie skromniejsze oszczędności po zastosowaniu tego urządzenia (lub nie podają wcale) 25-30 proc.
willaviki25
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18.11.2015, 18:15


Powrót do Na każdy temat...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron