C-ROTOR - moja pierwsza turbina

Savonius, Windside, Darrieus, H-Rotor, itd...

C-ROTOR - moja pierwsza turbina

Postprzez Bobek » 27.01.2013, 18:14

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych energią odnawialną :)

Od dłuższego czasu przymierzałem się do budowy własnej turbiny powietrznej. Od samego początku byłem nastawiony na budowę pionowej ze względu na większą użytkowość i możliwości montażu w terenach zabudowanych. Wiem, że są mniej wydajne, ale bardziej do mnie przemawiają, bynajmniej na razie ;) (dopiero zaczynam). Poniżej postaram się przedstawić moje wypociny, mój prototyp, dzięki któremu namacalnie mogłem odczuć trudy budowy, wszystkie problemy jakie się pojawiały przy składaniu i uruchomieniu.
Zacząłem troszkę od "dupnej" strony. Wszystko rozrysowałem sobie na papierze, dobrałem średnice tarcz, kupiłem magnesy, drut, zacząłem wszystko składać. Dopiero Waldek (nieoceniona kopalnia wiedzy - dziękuję Ci bardzo i liczę na dalszą pomoc w przyszłości... ;) ), uświadomił mnie, na co mogę liczyć przy tym moim zestawie. Nastawiłem się na moc 600 [W] / 24 [V] (przy mojej średnicy drutu). Jednak na chwilę obecną są to zbyt wygórowane oczekiwania, ale o tym później. W załącznikach znajduje się kilka zdjęć.

Następnym razem popracuję nad wstawianiem zdjęć... Teraz wszystkie znajdują się w załącznikach na dole strony, chyba... :?

A to link do pracy samej turbinki, wiatr był bardzo słaby...

http://www.youtube.com/watch?v=vRv0ivlkuag

Za jakiś czas napisze jakie mam osiągi, ale do końca muszę poskładać automatykę. Czekam na uwagi i komentarze, teraz mogę co nieco popisać, nie jestem już tylko teoretykiem :D

Pozdrawiam
Robert
Załączniki
4 Pionowa turbina typu C-ROTOR.jpg
Pionowa Turbina typu C-ROTOR
3 Prądnica na piaście.jpg
Prądnica na piaście
2 Cewki.jpg
Cewki
1. Tarcze z magnesami.jpg
Tarcze z magnesami
Bobek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12.01.2013, 22:19
Lokalizacja: Zbytków, południe

Re: C-ROTOR - moja pierwsza turbina

Postprzez bazyl » 10.11.2013, 23:16

Witam mam inną konstrukcję
bazyl
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10.11.2013, 23:06

Re: C-ROTOR - moja pierwsza turbina

Postprzez Waldemar Pachoł » 11.11.2013, 10:48

To poprosimy o więcej danych, foto, etc.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do VAWT - Elektrownie o pionowej osi obrotu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron