Jak powstawał mój wiatrak

...inspiracji dla innych nigdy za wiele

Re: Jak powstawał mój wiatrak

Postprzez polo232 » 17.08.2016, 9:21

Dzięki Brus78,a taką stronkę widziałeś?
http://windpower.org.za/bladecalcs/blades.php
Ty poważnie mówisz o 10-cio metrowym śmigle. Osobiście bałbym się takiego kolosa wprawić w ruch.
Bałbym się, że w czsie obrotu zachaczy o księżyc :lol:
Ja też kombinuję na podstawie tej stronki śmigło do mojej mniejszej prądnicy.
Wydaje mi się, że tam wszystko jest bez kasy. Program generuje poszczególne sekcje, pokazuje
kąty ustawienia, a jak klikniesz na "Krok2" pokazuje kolejność ustawienia sekcji.
Jak narysować profil NACA 2412 znajdziesz w necie - wystarczy teraz skalować długość kolejnych sekcji
ustawiać pod odpowiednim kątemi wszysko masz.
Moje śmigło wyglądało by tak:
Obrazek

C.d.n.
Avatar użytkownika
polo232
 
Posty: 42
Dołączył(a): 02.02.2013, 17:32

Re: Jak powstawał mój wiatrak

Postprzez Brus78 » 17.08.2016, 19:44

Całkiem poważnie.
Na tą chwilę mam już projekt budowlany masztu o wysokosci około 14m na którym śmigło 9m może pracowac do 15m/s. małymi kroczkami załatwiam następne papierki.
Ja zamówiłem na tej stronie plany na śmigło jak podałem. Plany przyjdą w Pdfie . drukuje się je i wycina i masz gotowca.
Dodatkowo gratis podobno dają plany na jakieś małe śmigło. Jak dostanę to wrzucę na forum :) Na razie czekam. Obym się doczekał :)
Różnego typu historie....
Avatar użytkownika
Brus78
 
Posty: 541
Dołączył(a): 24.02.2014, 18:32
Lokalizacja: REDA

Re: Jak powstawał mój wiatrak

Postprzez Brus78 » 28.08.2016, 8:06

No i doczekałem się. Plany na moje śmigiełko doszły. Trochę to trwało ale na stronie jest czas oczekiwania do 14 dni roboczych.
Wygląda to tak ,że jest 38 sekcji. Całość jest w Pdfie i w skali 1:1. Drukujesz wycinasz.. Sekcje mają wcięcia dla narzucenia kąta jak u ciebie.
Plany na śmigło ,które zamówiłem jest śmigłem o tsr 8.. więc szybkie ale też stosunkowo wąskie. Specjalnie zamówiłem szybsze ,bo wiem ,że realne obroty mogąsię okazać dużo niższe. Dodatkowo planuję zrobić piastę o regulowanym kącie łopat.
Różnego typu historie....
Avatar użytkownika
Brus78
 
Posty: 541
Dołączył(a): 24.02.2014, 18:32
Lokalizacja: REDA

Re: Jak powstawał mój wiatrak

Postprzez polo232 » 29.08.2016, 11:06

To czeka Ciebie teraz sporo zabawy.Moje śmigła już na wiatraku.
Obrazek
Obserwuję je kilka dni, ale ostatni to max 3-4m/s.Przy takim wiaterku ładowanie dochodzi do 40W. Śmigła ładnie się rozkręcają przy
byle podmuchu i pracują beszeltnie. Już niedługo wejdziemy w okres zwiększonej wietrzności i większych uzysków energii.
Wydaje mi się, że śmigła spełnią moje oczekiwania.
Pozdrawiam stałych i przygodnych forumowiczów.
R.P.
Avatar użytkownika
polo232
 
Posty: 42
Dołączył(a): 02.02.2013, 17:32

Poprzednia strona

Powrót do Pochwal się swoją konstrukcją...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron