kolektor słoneczny malika

Kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, itd...

Re: kolektor słoneczny malika

Postprzez Mariusz » 02.08.2014, 23:08

Spróbowałem pospawać -ot tak co zaszkodzi. Elektroda 2mm i jakoś to wyszło, jest troszeczkę "nasmarkane" bo jak się dużej przytrzymało elektrodę to przepalało ale w tą dziurkę włożyłem łepek śruby i zaspawałem. Nie wygląda to może najładniej, ale myślę że będzie ok. Test szczelności dopiero w poniedziałek. I tak nie jest źle, bo spawarka DIY wykonana z byle czego, spawacz (ja) też nienajlepszy :lol:

Dla potomnych: Do usuwanie starej farby z grzejników panelowych idealnie nadaje się płyn hamulcowy DOT-3 lub 4 (ja użyłem 4). Wystarczy zalać miejsca z których chcemy usunąć farbę i zostawić na dwie godziny. Po tym czasie farbę można usunąć nawet szmatką. Jest to dobra alternatywa dla drogich środków do usuwania starej powłoki, gdyż litr płynu kosztuje około 15zł 8-)
Mariusz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 28.03.2010, 0:31

Re: kolektor słoneczny malika

Postprzez Mariusz » 08.08.2014, 16:14

Sam kolektor jako tako już skończyłem robić. Wyszło coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Szyba 5mm grubości, skrzynia z drewna, tył z płyty wiórowej. Do tego styropian- tak wie, że nienajlepszy wybór ale wełny mineralnej nie mogłem kupić w tak małych ilościach.
Na razie stoi jeszcze na trawniku, bo nim stanie na swoim miejscu trzeba wyciąć jedno drzewo -inaczej po 14 grzanie by się kończyło. Dziś niestety zachmurzenie, ale udało mi się zagrzać 5 wiader 10 litrów do 40 stopni (na wejściu ~20 stopni). Momentami woda na wyjściu 50 stopni. Jednak na razie nie mam żadnej instalacji więc prosto z węża ogrodowego powoli płynęła woda.
Teraz czas na resztę instalacji. Zbiornik będzie około 30-50 litrów. Do tego miałaby być wężownica. Pytanie do Was, czy w takim układzie da radę zrobić obieg grawitacyjny?

PS. Mam nadzieję, że kolega malik się nie obrazi, że tak bez pytania wepchnąłem się w jego temat ?
Mariusz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 28.03.2010, 0:31

Re: kolektor słoneczny malika

Postprzez l.j » 08.09.2014, 20:54

Mariusz napisał(a):czy w takim układzie da radę zrobić obieg grawitacyjny?


Moim zdaniem nie będzie to działać efektywnie.
Pomyślnych wiatrów i słonecznych dni...
Avatar użytkownika
l.j
Administrator
 
Posty: 162
Dołączył(a): 16.07.2008, 17:14

Poprzednia strona

Powrót do Energia słońca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość