"Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

O wszystkim i o niczym...

"Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez maciusiek610 » 10.08.2008, 11:31

Jako że brakuje działu "przedstaw się" więc napisze tutaj.
Jestem w trakcie budowy domu i planowania instalacji.
Jako że jestem "zakręcony" pod wzgledem ekologii i miejsce mojego domku sprzyja takowym projektom planuję następujące:
- przydomową oczyszczalnię - tu raczej sprawa prosta trzeba kupić,
- kolektory słoneczne do grzania ciepłej wody,
- np: zbiornik na deszczówke (np do podlewania ogródka),
- elektrownię wiatrową (domek stoi na otwartym terenie, brak lasu i innych domów, prawie zawsze wieje),
Wiatrak chciałbym wykonać wzorując się na przedstawionym na tej stronie http://www.mala-elektrownia.ovh.org/
To prawie to samo co i na tym forum. Chciałbym go wykorzystać np: do zasilania pompy zanurzeniowej do podlewania ogródka (tej o mniejszej mocy :-)).
Także do awaryjnego zasilania sterowania pieca c.o. i pomki do kolektorów w razie braku prądu. Ewentualnie do ogrzewnia wody w zimie.
Pomysłów może być wiele ale od czegoś trzeba zacząć.
Mam nadzieję że to forum będzie pomocne w realizacji pasji.
Na bierząco śledzę temat na elektrodzie.pl ale tam z powodu bardzo wielkiej ilości postów i na różne zagadnienia temat robi się coraz mniej przejrzysty.

Jeszcze raz witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam.
maciusiek610
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10.08.2008, 10:12

Re: Witam wszystkich ;-)

Postprzez l.j » 10.08.2008, 11:55

Witamy, witamy...
i życzymy dużo cierpliwości w dążeniu do wyznaczonych celów :)
Pomyślnych wiatrów i słonecznych dni...
Avatar użytkownika
l.j
Administrator
 
Posty: 162
Dołączył(a): 16.07.2008, 17:14

Re: Witam wszystkich ;-)

Postprzez Silvestr » 12.08.2008, 17:57

To i ja się po krótce przedstawię...
Z tej strony Sylwek - Widawa - centralna Polska :)
Śledzę temat od kilku miesięcy i wreszcie kilka dni temu zacząłem coś działać... Dałem do pocięcia beleczkę na płaty śmigieł, teraz czekam na odbiór :)
Planuję zrobić wiatrak o średnicy 2,7 m i umieścić na szczycie domu, dokładnie co będę nim potem zasilał wyjdzie w praniu, na chwilę obecną skupiam uwagę na projekcie.
Mam już na wstępie kilka pytań, ale będę je sukcesywnie zadawał w konkretnych działach...

Pozdrawiam
Silvestr
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23.07.2008, 16:23

Witam

Postprzez SztandeR » 27.08.2008, 23:45

Cześć. Nazywam się Przemek, mam 15 lat i interesuję sie Ekologią a zwłaszcza elektrowniami wiatrowymi. Mieszkam w centralnej Polsce więc wiatr wieję praktycznie cały czas. Zbudowaliśmy z tatą wiatrak który ma posłużyć jako przydomowa elektrownia. Może nie jest "profesjonaly" ale jakoś "się kręci" :). Tutaj możecie go zobaczyć : http://sztander.wrzuta.pl/film/dGbFDByiGA/wiatrak . Na razie zbieram informację na temat budowy prądnicy z silnika od pralki. Mam nadzieję że mi się uda :) Pozdrawiam forumowiczów :)
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: Witam

Postprzez leszek » 28.08.2008, 11:10

Serdecznie witamy na forum!
Avatar użytkownika
leszek
Administrator
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22.12.2007, 16:57
Lokalizacja: Białystok

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez Waldemar Pachoł » 28.08.2008, 20:51

SztandeR: Witamy! A TU jest świetne miejsce byś opisał swoja konstrukcję.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez SztandeR » 28.08.2008, 22:33

Na razie mam sam wiatrak i zbieram materiały na budowę prądnicy :D
pomyślnych wiatrów!
Avatar użytkownika
SztandeR
 
Posty: 120
Dołączył(a): 26.08.2008, 17:32

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez Scania » 05.01.2009, 12:09

Witam
Nazywam się Tomek i pochodzę z zachodnio pomorskiego 55Km o Koszalina na południowy-zachód.
Obserwuje kilka for i stron spodobała mi się wasza stronka i pana Waldemara Pachoła.
Narazie tylko mam w planach zrobienie "małej elektrowni" ale mam dopiero 15lat i narazie próbuje skonstrułować mały wiatraczek jak to napisał mi użytkownik youtube:

scania1994 (2 mies. temu) Wyświetl Ukryj
Witaj chciałem zrobić "MAŁY" wiatraczek na fizykę mógł by ktos podpowiedziec z jakich czesci mozna go złozyc chodzi mi o moc ok 12V(taki do szkoly) i jak zbudowac troche wiekszy taki na dwor zeby wytwarzal ok 24V czy jest to mozliwe prosze o pomoc
niva4v4 (5 dni temu) Wyświetl Ukryj
jak potrzebujesz maly generatorek wymontuj ze starej drukarki atramentowej silnik krokowy nieźle sie sprawdza

ta wypowiedz przydała mi sie i próbuje zrobic z silnika od drukarki taki mały silniczek.
Interesuje sie: komputerami motoryzacja(tiry motory auta) elektronika majsterkowaniem

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Scania
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31.12.2008, 18:15

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez leszek » 05.01.2009, 17:11

Serdecznie witamy na forum Tomku.
Avatar użytkownika
leszek
Administrator
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22.12.2007, 16:57
Lokalizacja: Białystok

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez Blaszasty » 22.01.2009, 21:39

Serdecznie witam wszystkich . Jestem na etapie budowy wiatraka co da trochę prądu. Pozdrowienia dla wszystkich co sie tym interesują :) :) :)
Avatar użytkownika
Blaszasty
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22.01.2009, 21:17

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez Rafał Bydgoszcz » 26.02.2009, 16:49

Dzień dobry.

Rafał z Bydgoszczy - od jakiegoś czasu zainteresowany alternatywnymi źródłami energii. Z wykształcenia, zainteresowania i zawodu - elektryk. Szczególne zainteresowania - małe przydomowe elektrownie wiatrowe!

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych.
Rafał Bydgoszcz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 02.11.2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez DJADAMO » 26.05.2009, 21:50

Witam wszystkich forumowiczów DJADAMS woj.LUBELSKIE okolice KAZIMIERZA DOLNEGO. Bardzo dobrze prosperuje forum obserwuje juz od dłuższego czasu i cieszy mnie to że każdy jakieś swoje doświadczenia tutaj zamieszcza. Ja w chwili obecnej posiadam elektrownie wiatrową zbudowaną na prądnicy oryginalnej typu silnikowego.Właśnie rozpocząłem budowę amerykana o mocy 700W. POZDRAWIAM NIECH WIATR BEDZIE Z WAMI
Avatar użytkownika
DJADAMO
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16.04.2009, 22:01

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tutaj!

Postprzez Raf » 16.11.2009, 3:35

Witam
Mam na imię Rafał. Mieszkam w woj. świętokrzyskim. Zajmuję się trochę elektryką, elektroniką, lubię BMS (Building Management Systems). Od jakiegoś czasu interesuje mnie pozyskiwanie "zielonej" - darmowej energii, oraz znalezienie taniego i efektywnego sposobu jej przetwarzania. Uważam, że gotowe elektrownie wiatrowe są wciąż za drogie na kieszeń przeciętnego obywatela i zbyt wielu chce często na tym zarobić...
Pozdrawiam
Green Peace for everyone!
Raf
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12.11.2009, 10:43
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez salem » 18.01.2011, 22:30

Witam zakręconych wiatrakowców . Trochę czasu zmarnowałem wertując elektrodę zanim Was znalazłem . Tak jak chyba większość zaczynam od początku nie wiedząc nic na temat ,, łapania ,, wiatru w przeciwieństwie do ,, łapania ,, słońca bo to już pięć lat temu opanowałem . Pozdrawiam - Mariusz z Białegostoku
salem
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18.01.2011, 22:10

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez xkrzysiekx » 14.02.2011, 23:53

Witam wszystkich mieszkam kolo Ustki z wiatrem zapanbrat .W styczniu 2011 zaczełem sie powaznie interesowac wiatrakami i jak przeczytałem na stronie u pana waldemara ze mozna stawiac tylko na pewnych warunkach samo poszło.Do tego doszło rosnace opłaty za prąd i to najlepsze : jak wieje to przewaznie niema prądu z sieci i ciepła tez niema bo sterowanie c.o na prad.A agregat to drogi interas w utrzymaniu około 10 godz. cały zbiornik paliwa a wiaterek zadarmo
pozdrawiam.
xkrzysiekx
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20.01.2011, 20:47

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez Monter » 08.09.2012, 19:02

Witam forumowiczów :)

Jako że u mnie wieje prawie pełen rok :mrgreen: okolice Pucka , postanowiłem zagłębić temat elektrowni wiatrowych :)
Monter
 
Posty: 1
Dołączył(a): 08.09.2012, 18:34

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez kisoft » 30.09.2012, 13:08

Witam Wszystkich pozdrawiam I odrazu przepraszam że się nie przedstawiłem a napisałem już parę postów. Mam na imię Krzysztof, 42 lata i mieszkam koło Częstochowy z zawodu jestem technikiem elektrykiem o specjalności elektromechanika ogólna . Ekologia to moja pasja i cieszę się ze jest takie forum dzięki któremu możemy choć troszkę ratować Naturę.
kisoft
 
Posty: 208
Dołączył(a): 23.11.2011, 1:06

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez diver1955 » 30.08.2013, 13:29

:) Witam, mam na imię Janusz mieszkam na Warmii k.Olsztyna. Mam zamiar kupić gotowy zestaw hybrydowy, panele fotowoltaniczne plus turbina wiatrowa. Turbina prawdopodobnie o poziomej osi, jest większy wybór i tańsze.Na początek chcę zainstalować około 10kW razem i potraktować to jako instalację pilotażową. Wszystko w systemie on gird. Oczywiście czekam na zatwierdzenie ustawy o OZE. Chcę kupić urządzenia jakiejś renomowanej firmy żeby nie mieć watpliwości, że np. mała produkcja en. elektr. to wina złych urządzeń. Aktualnie 2 różne firmy przygotowują mi ofertę. Ciekawy jestem co okaże się lepszym nośnikiem, słonko czy wiatr? Jeżeli przdsięwzięcie okaże się opłacalne chciałbym zainstalować do 100kW. Będę relacjonował. :)
diver1955
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30.08.2013, 12:41

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez paldek » 12.01.2014, 9:32

dzień dobry,
Jestem nowy ale o wiatrakach Wiem dużo. Nazywam się Damian. W trakcie budowy WIATRAKÓW dostaje się bardzo dużo zarzutów(większości nie prawdziwe) dlatego stworzyłem fanpage. Im nas jest więcej tym jesteśmy silniejsi.
http://www.facebook.com/zwiatrakiem

[edit - l.j] proszę nie powielać tego samego postu w innych działach
paldek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12.01.2014, 9:29

Re: "Witam wszystkich ;-)", jesteś nowy? - przedstaw się tut

Postprzez KB7 » 17.01.2014, 18:11

Witam!
Od dłuższego sledze to forum, lecz dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować. Właśnie zaczynam robić pierwszą prądnice, a następnie mam zamiar zbudować jakiś wiatrak aby ją napędzić. Mam nadzieję że dzięki Wam znajdę odpowiedź na wiele nurtujących mnie pytań. ;)
Pozdrawiam.
KB7
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17.01.2014, 18:01

Następna strona

Powrót do Na każdy temat...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron