Program SONDA 2

O wszystkim i o niczym...

Program SONDA 2

Postprzez Waldemar Pachoł » 15.03.2016, 9:24

Bez nazwy.jpg
Bez nazwy.jpg (11.26 KiB) Przeglądane 3283 razy


Zapytam krótko:
Oglądaliście? I co myślicie?

Ja kibicuję, choć jestem deko rozczarowany:
1. Emisja o 22:00. Dlaczego nie 23:45? Jeśli jest to program popularno-naukowy to czemu nadawany jest w pasmie "dla dorosłych"?
2. Za krótki, stanowczo.
3. Zbyt wiele niepowiązanych ze sobą tematów w odcinku. Od migawek informacyjnych to jest Teleexpress. Płytki do satelitów, ciecz nienewtonowska, odległości kosmiczne, makaron, majonez, truskawki.
4. Płytki sposób pokazania i przekazania wiedzy. Rozumiem, jest Wikipedia, strony NASA, sobie można (m.in.) o Voyagerze poczytać, ale jeśli ekipa używa marki "SONDA" - bo to jednak marka, to winna się przyłożyć i uzyskać oraz pokazać takie informacje na temat odcinka, których w internetach nie ma.
5. Najważniejszy brak to drugi prowadzący o innych poglądach na dany temat. Sonda Kurka i Kamińskiego opierała się o mądrą polemikę która zmuszała do myślenia.
6. Po co te "fejsbuki" z prawej strony ekranu? Co to wnosi do programu?

...ale kibicuję! I czekam na kolejne.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Program SONDA 2

Postprzez Nosam » 14.08.2017, 20:41

W żadnym wypadku program swoją nazwą nie powinien nawiązywać do pierwowzoru -"Sondy", nie ma z jego formułą niemal nic wspólnego!
Ówcześni prowadzący - Kurek i Kamiński wciągali widza do roli sędziego w rozstrzygnięciu ich sporu, a nie, jak obecnie - do biernego odbiorcy.
O ile miałem wielkie nadzieje co do udanej reaktywacji, to obecnie w ogóle go nie oglądam.
Nosam
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26.12.2014, 9:36

Re: Program SONDA 2

Postprzez Waldemar Pachoł » 03.09.2017, 18:24

...ja również nie oglądam. Wolę "Jak to działa" Pana Brzózki.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka


Powrót do Na każdy temat...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron