Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Wskazówki: jakie zastosować materiały, jakich użyć narzędzi...

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez TOMMASZ » 16.04.2014, 20:10

Juriii napisał(a):Wiesz, żeby lapiej papier odchodził to ktoś na tym forum mi podpowiedział żeby zamoczyć laminat z naprasowanym papierem w occie"ocet". Ocet super rozkłada papier. Na pewno pomaga przy usuwaniu pozostałości papieru już po zrolowaniu pierwszej warstwy. Ścieżki robią sie idealnie czarne.


Tego robić nie muszę bo kupiłem taki papier że sam odlatuje i nic nie zostaje,miałem problem z wytrawiaczem.

Tutaj inni opisują podobne problemy.
http://www.forbot.pl/forum/topics42/kry ... vt6804.htm
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic293537.html
Nie udzielam porad na PW.
TOMMASZ
 
Posty: 976
Dołączył(a): 30.10.2011, 11:44

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez Waldemar Pachoł » 16.04.2014, 20:23

A może, cholera, chińczyki faktycznie podrabiają. ;)
A prawda może być zupełnie inna czyli chemia: ścianki akwarium, domieszki do silikonów, etc... diabli wiedzą.
...bo czasami wystarczy rozebrać i dobrze przedmuchać.
Jestem b. rzadko przed monitorem, choć staram się jak mogę - brak czasu. Jeśli szukasz kontaktu bezpośredniego to monitorowany jest tylko mail firmowy.
Avatar użytkownika
Waldemar Pachoł
 
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.08.2008, 20:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez TOMMASZ » 16.04.2014, 21:07

Ja myślę że jest zwyczajnie gorszej jakości,nie jest właściwie oczyszczony albo coś nie tak podczas pakowania,coś mogło się do niego dostać.
Bo wytrawiam w plastykowym pojemniku obojętnym na kwas,teraz spróbuję w szklanym.
Nie udzielam porad na PW.
TOMMASZ
 
Posty: 976
Dołączył(a): 30.10.2011, 11:44

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez TOMMASZ » 22.04.2014, 16:13

Cześć.
Wytrawiłem sobie dwie płytki nowym roztworem i jest o.k ,duża płytka wyszła dość dobrze ale użyłem starego nadruku na grubym papierze i to jednak nie to.
Mała płytka już z nadrukiem na papierze o gramaturze 120, tutaj znacznie lepiej mimo że ścieżki są naprawdę cieniutkie.
Obrazek

Obrazek

Czyli już wiadomo o co w tym chodzi. :)
Nie udzielam porad na PW.
TOMMASZ
 
Posty: 976
Dołączył(a): 30.10.2011, 11:44

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez Mariusz » 22.04.2014, 19:36

Ta mniejsza płytka jest do montażu powierzchniowego? Bo jeśli nie i będziesz wiercić to brakuje mi wytrawionych punktów do wiercenia. Chyba miałeś taki wzór płytki, a to jest dość niewygodne podczas wiercenia, bo ciężko wywiercić idealnie na środku takim małym wiertełkiem. To taka uwaga na przyszłość :)
Mariusz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 28.03.2010, 0:31

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez TOMMASZ » 22.04.2014, 19:55

No tak,trzeba to będzie zapunktować. Puki co nie wiercę bo nie mam wiertła 0.7-0.8 i szkoda mi płytek.
Nie udzielam porad na PW.
TOMMASZ
 
Posty: 976
Dołączył(a): 30.10.2011, 11:44

Re: Płytki drukowane w domu - metoda na leniucha.

Postprzez aadkaa » 30.06.2018, 16:05

Bardzo ciekawa alternatywa. Niestety, my już mamy swoją mała elektrownie na dachu (panele słoneczne).
Zawsze mnie zastanawiało skąd w ludziach tyle kreatywności :p Ja robię zawsze wszystko według wskazówek i wytycznych - boję się coś zmaścić.
aadkaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30.06.2018, 16:01

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat pracy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron